Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

10 czerwca 2018 roku odbyło się ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej we Włodowicach. Ślubowanie złożyło 14 młodych druhów, którzy otrzymali legitymacje i zostali oficjalnymi członkami naszej jednostki. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy wraz z zarządem oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu bryg. Artur Łągiewka.

W szczególności dziękujemy rodzicom, którzy pozwalają swoim pociechom uczęszczać na zbiórki i angażować się w naszą małą społeczność.

Dzisiejsza uroczystość to tak naprawdę początek wszystkich projektów, które planujemy zrealizować dla młodej drużyny jednocześnie zachęcając kolejne osoby do wstąpienia!
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć na naszej stronie na facebooku.

Ćwiczenia "LAS 2018" w powiecie zawierciańskim.

21 maja 2018 roku o godz. 13:07 zadysponowano nas do pożaru lasu w miejscowości Poręba, który okazał się ćwiczeniami zorganizowanymi przez KW PSP w Katowicach.

Scenariusz zakładał pożar lasu. Nasze działania polegały na zasilaniu zastępów podających wodę w natarciu oraz zbudowaniu dwóch linii gaśniczych. Łącznie w kulminacyjnym punkcie podawano 9 prądów gaśniczych na czoło pożaru.

Do jednostki wróciliśmy o godzinie 19:50.

Zabezpieczenie wyścigu Szlakami Jury.

13 maja 2018 roku od godz. 10:00 braliśmy udział w zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego "Szlakami Jury", którego trasa 3 etapu przebiegała przez gminę Włodowice. Skład naszej delegacji: Zdzisław Struzik, Ireneusz Merta, Filip Jureczko, Mariusz Fiutak.

29 Pielgrzymka Strażaków z powiatu zawierciańskiego.

W dniu 6 maja nasza jednostka udała się do Skarżyc wraz z pocztem sztandarowym na 29 Pielgrzymkę Strażaków z powiatu zawierciańskiego do Sanktuarium Matki Bożej Skarżyckiej. Po mszy świętej jednostki zostały zaproszone na gorący posiłek. Skład naszej delegacji: Zdzisław Struzik, Ireneusz Merta, Sławomir Wesołowski.

Dzień św. Floriana

W dniu 3 maja 2018 roku we Rzędkowicach odbyły się gminne obchody ku czci świętego Floriana, patrona strażaków. W ceremonii uczestniczyły jednostki OSP Włodowice, OSP Rzędkowice, OSP Parkoszowice, OSP Rudniki, OSP Zdów, OSP G.Włodowska, OSP Morsko,. Po uroczystej mszy świętej, nastąpił uroczysty przemarsz pododdziałów przy akompaniamencie orkiestry dętej przy OSP Włodowice pod budynek remizy w Rzędkowicach. Skład naszej delegacji: Zdzisław Struzik, Michał Kurzak, Ireneusz Merta, Mariusz Fiutak, Sławomir Wesołowski, Filip Jureczko, Rafał Kita.

Ćwiczenia Odwodowej Kompanii Pożarniczej Nr 15 oraz pozostałych jednostek OSP włączonych do KSRG powiatu zawierciańskiego Poręba 2018

28 kwietnia 2018 roku w Porębie odbyły się Powiatowe Ćwiczenia Kompanii Odwodowej OSP nr 15 oraz pozostałych jednostek OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego z terenu powiatu zawierciańskiego.

Od godziny 8:00 rozpoczęto alarmowanie jednostek OSP. Zaalarmowane jednostki OSP otrzymały polecenie wyjazdu do rejonu koncentracji, który wyznaczono na ulicy Zakładowej w Porębie.

Główne zadania jakie przewidziano dla Kompanii Odwodowej nr 15 i służb współdziałających to:
Organizacja punktu przyjęcia sił i środków.
Organizacja łączności na miejscu prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych.
Dowożenie wody na miejsce pożaru do czasu uruchomienia magistrali. Budowa stanowiska wodnego na zbiorniku wodnym... [ więcej ]

Warta przy grobie pańskim

Druhowie z naszej jednostki pełnili wartę przy grobie pańskim. Swoje obowiązki w tym czasie wypełniali Zdzisław Struzik, Ireneusz Merta, Michał Kurzak, Sławomir Wesołowski, Mariusz Fiutak, Marian Wesołowski, Marian Gruca, Piotr Cybul, Rafał Kita, Filip Jureczko, Bartłomiej Zębalski.

Zebranie sprawozdawcze

27 stycznia 2018 roku w naszej jednostce odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2017. Na zebraniu obecni byli: Wójt Gminy Włodowice Adam Szmukier, Komendant Gminny dh Rafał Piotrowski, Przewodniczący Gminnej Komisji Rewizyjnej dh Stanisław Ibek, Radny Gminy Włodowice Czesław Maciążek oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu mł. kpt. Karol Skorupa.

Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium z działalności za rok 2017. Przyjęto również plan finansowy działalności na rok 2018.

Informacja

W dniu 27.01.2018 o godzinie 16.00 w świetlicy OSP Włodowice odbędzie się zebranie sprawozdawcze za 2017 rok. Do udziału w zebraniu zapraszamy wszystkich sympatyków i zainteresowanych działalnością straży. Obecność druhów obowiązkowa.

1 %

Dzięki państwu kwota uzyskana z 1 % podatku dochodowego za rok 2016 r. wyniosła 2 103.24 zł. za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ochrony indywidualnej strażaków.

<< 2 z 16 >>

Numer alarmowy